MAKYAJDA DOĞAL KALICILIK!

Organik içerikli boyaların tek kullanımlık mikro iğnelerle epidermis tabakasına uygulanması işlemine kalıcı makyaj denir. Uygulama sırasında anestezik krem ve yağlar sürüldüğünden kişiler pek fazla acı hissetmemektedir.

Eyeliner ve deepliner kullanım süresi kalıcı makyajda oldukça uzundur. Kalıcı kaş ve dudak uygulamalarının süresi ise kalıcı eyeliner uygulamasına göre daha kısadır. Aslında işlemlerin kullanım süreleri solaryuma girme süresine, UV ışınlarına, kullanılan pigment tonuna, yaşa,  uygulama şekline ve kişinin deri tipine göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı makyaj uygulamalarında hijyen oldukça önemlidir. Mikro iğneler ve boyalar sadece kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan boyalar cildin yenilenmesi ile parçalanarak kaybolmaktadır. Uygulamanın devamlılığını sağlamak için bazı kısımlara rötuş yapılması gerekebilir.

MICROBLADING KALICI MAKYAJ UYGULAMASI

Kalıcı makyaj uygulamalarında kaşlar için uygulanan mikroblading doğal görünüm kaşlar için en çok tercih edilen işlemdir. Kıl tekniği kaş kontürü olarak bilinen işlem kaşlarda doğal görünümü sağlıyor. Kaşların seyrek olan kısımlarına profesyonel biçimde renk pigmentleri uygulanan mikroblading yönteminde kalıcılık diğer kalıcı makyaj işlemlerine göre daha azdır.

Mikroblading uygulamadından önce kişinin yüzüne uygun kaş şekli belirlenerek çizilir. Sonrasında mikroblading işlemi bu belirlenen kaş şekli üzerinden uygulanır. İşlem uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus uygulanan renk pigmenlerinin kaşların yönünde olması ve kaşlar hangi kalınlıktaysa buna uygun olmasıdır. Uzman birinin yaptığı mikroblading işleminin gerçek kaştan hiçbir farkı olmaz.

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×Close search
Ara