Basit bir matematik hesaplamasıyla başlayalım. Basit bir çıkarma işlemi 130 -90 = 40 kg. Evet tam 40 kg hemde 5,5 ay gibi bir sürede….. Bu basit matematik işlemimizden sonra gelelim bu işlemdeki rakamların nasıl hesaplandığına.

Öncelikle Gamze Hanım, sizden önce beni sizinle tanıştıran yaşam koçum, pirim, hocam, büyük insan Zeki Bektaş abime teşekkür etmezsem ayıp olur.

‘SİZ BENİM DİYETİSYENİM OLDUNUZ’

Size geldiğim ilk günü hatırlıyorumda, kafamda o kadar çok soru ve korku vardıki. Daha önce diyet yapma istek ve girişimlerimi düşündükce ayaklarım geri geri gidiyordu. Kesin kararlıydım; eğerki diyet listesi kibrit kutusu peynir diye başlarsa direkt kalkacaktım. Fakat dakika 1 gol 1 yaptınız ve kahvaltı için bir kase dolusu nestfit ve 1 su bardağı süt verdiniz. Buda yetmiyormuş gibi birde süt için sakın light olmasın dediniz. Tam bir ters köşeye yatış oldu benim için. Sonra liste geldi sırasıyla. Ben ‘Bu çok fazla’ dedikçe siz; ‘Birşey olmaz’ dediniz.Ben ‘Bu yağlı ama’ dedikçe; siz ‘Birşey olmaz’ dediniz.

Siz birşey olmaz dedinizya; aslında çok şey olduğunu ilk diyet listemin bitiminde anladım. 5 kilo gibi birşey olmuştu bana. Aç mı kaldım? Hayır. Sıkıldım mı? Hayır…

‘SİZ BENİM BİTKİ-DERMANIM OLDUNUZ’

Hayatımda hiç tatmadığım bitkileri sizin sayenizde tatdım. Bir ara botanik masterı yapıyormuşum hissine kapıldım. Sinamekiyle kardeş, funda yaprağıyla bacanak, kiraz sapıyla dost ve mısır püskülü ile bir ara görümce bile olacaktım. Belkide zayıflama sürecimde en az haz aldığım bölüm bu bitkili ödem suyu içme süreçleriydi..

‘SİZ BENİM PSİKOLOJİK DANIŞMANIM OLDUĞUNUZ’

Sonra sizden psikolg desteği aldım sanki. Motive edici konuşmaları , ya da kilo verme sürecindeki insanların etraflarında neler olabileceğine ve bu durumlarla nasıl başa çıkılacağına dair telkinleriniz hala aklımda. Her kontrolümde kilo verdiğimi görünce sizden gelen tepkiler beni daha da motive etti. Sanki kiloları ben değil de siz veriyordunuz.

Sanırım bende bir danışanınız olarak sizi üzmedim. (Yılbaşı gecesi hariç) Bu süreçte üzülenler listesi yapacak olursak :
1 – Yağlarım : Süreç içerisinde adım adım kayboldukları için
2 – Bilumum alkollü içkiler : Onlar bana ben onlara baktığım için

‘SİZ BENİM SPOR HOCAM OLDUNUZ’

Çok ilginçtir. Zayıflamak için deli gibi kardiyo çalışması yapmak gerekmektedir diye düşünürdüm, siz bu düşüncemi de yıktınız ve dedinizki ‘Hayır sen obez grubundan kilolu gruba geçene kadar spor yasak’ dediniz. Bir ara beni yanlış anladığınızı ve kilo verdirmek için değil de kilo aldırmak için uğraştığınızı düşünmedim değil. Kilo verdikçe nasıl spora başlamam gerektiğini nelerden kaçınmam gerekip neleri yapmam gerektiğini , hangi ‘ELMALARI’ toplamam gerektiğini öğrettiniz.

‘SİZ BENİM MAİL DANIŞMANIM OLDUNUZ’

Ne zaman size bir mail göndersem, cevabı çok kısa sürede ve doyurucu bilgilerle geri geldi. Hiç bir sorum cevapsız kalmadı.

Bu zorlu süreci kolaylaştırdığız için, bana hertürlü manevi destek verdiğiniz için teşekkürler

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×Close search
Ara